"Kad es sapratu, ka reklāmā galvenais ir teksts -

Mani pārdošanas apjomi dubultojās!"

________________________________________________________________________________________________

Ja esat uzņēmējs vai pārdošanas menedžeris, tad šī ziņa ir domāta tieši Jums. Lūk, kāpēc – jo es zinu, ka Jūs kaut ko pārdodat. Preces vai pakalpojumus. Un es Jums vēlos palīdzēt!

Lai cik laba nebūtu Jūsu ideja, prece vai piedāvājums – ja par to neviens nezinās, tad neviens neko nepirks. Sauss fakts, bet tas ir labojams un pasaulei par Jums var likt uzzināt. Caur reklāmu. Kā teica psihologs un marketologs Stjuarts Hendersons Brits:

 „ Nodarboties ar biznesu bez reklāmas ir kā tumsā miegt meitenei ar aci. Jūs saprotat, ko jūs darāt, bet neviens cits to nezina.”

Reklāmu izmanto visi!

Ir teiciens, ka labai mantai reklāma nav vajadzīga. Bet tie ir absolūti meli, vai kā minimums – aplami maldi, jo visu laiku reklāmētas tiek arī pirmklasīgas mantas – Porsche, Rolex un Sony jaunākie produkti. Šīs kompānijas investē milzīgas naudas summas reklāmās. Kāpēc viņi to dara? Jo ir atdeve. Viņi to zina. Jūs arī.

Ko darīt Instagram ērā?

Pēdējā laikā liels trends ir tikai vizuālā reklāma soctīklos. Taču nereti tā ir problēma.

Ja reklāmā ir tikai attēls, tad vēstījums paliek skatītāja fantāzijā. Tam ir jāuzmin, kas ar to ir domāts.

Bet pārdomāts teksts ievirza lasītāju vajadzīgajās sliedēs.

Ne visi saprot, ka tekts ir svarīgāks par bildi. Jo teksts ir vēstījums, bet grafiskais dizains ir fons, kas piešķir tekstam ticamību. Jo kvalitatīvaki teksti un grafika, jo labāks tēls. Jo labāks tēls, jo uzticamāka reklāma.

Laba reklāma ir tāda, kur sinerģiju rada gan teksta saturs, gan grafiskais noformējums.

Uzlabojot vēstījumu, var pārdot vairāk. Ja tiek reklamēta kāda manta, tad neskaitot kvalitatīvu bildi, svarīgs ir arī teksts. Jo tā var nodot vēstījumu, izcelt produkta labās īpašības un pastāstīt, ar ko tas ir atšķirīgs no citiem un kāpēc būtu laba doma to iegādāties.

Ja tiek reklamēti pakalpojumi – tad teksta nozīme pieaug vēl jo vairāk. It sevišķi, ja tas ir jaunums tirgū.

Kad cilvēks nezina to, ka viņš kaut ko nezina.

Kad ir jārada pieprasījums pēc kāda produkta vai pakalpojuma, tad svarīgi ir uzrunāt mērķauditoriju. Bet tas ir jādara ļoti pārdomāti. Jāņem vērā, ka pircēju psiholoģiju diktē divi virzoši spēki – vēlmes un vajadzības. Vajadzības cilvēks centīsies apmierināt pats. Cilvēkam vajag maizi – viņš iet uz veikalu un pērk maizi. Viņu nevajag pierunāt pirkt maizi. Viņš ir jau motivēts pircējs.

Bet ar vēlmēm ir savādāk – reizēm tās ir jārada. Un jānorāda, kur tās var piepildīt. Kad skaisti  tiek aprakstīts kāds ceļojums, tas rada vēlmes piedzīvot tās pašas izjūtas. Un cilvēki tās cenšas apmierināt. Tas pats attiecināms uz Spa procedūrām, zobu balināšanu vai restorāna apmeklējumu.

Tas pats attiecināms uz mantām. Viss, kas nav pirmās nepieciešamības preces, ir vēlmes. Un vēlmes ir jāmāk pārdot.

Vīns, ko ielej stikla pūtēju meistaru roku darba radītās, dārgās glāzēs, patiesībā garšo tieši tāpat kā no citas stikla glāzes, kura ir ražota rūpnieciski. To apliecina aklie testi. Taču ar labi pārdomātu vēstījumu, cilvēkos ir radīta ilūzija, ka tas garšo labāk tieši no šīm dārgajām glāzēm. Tā tiek radīta vēlme iegādāties šādas glāzes. Lūk, kādu efektu var panākt ar kvalitatīvu kopiraitingu.

Mazs cinītis gāž lielu vezumu.

Reklāmas banerī galvenais ir virsraksts. Ja cilvēkus tas neuzrunās, viņi neklikšķinās uz tā. Pamainot vārdus, vēstījumu var uzlabot. Tieši tā var uzlabot arī CTR (Clickthrough rate) un attiecīgi – ienākumus. Pieņemot, ka CR jeb conversion rate (cik apmeklētāji kļūst par klientiem) ir nemainīgs, varam modelēt sekojošu scenāriju:

Jūs pārdodat kādu preci vai pakalpojumu par 50 eiro.

Banera CTR ir 2%. Pieņemsim, ka konversija ir vienmērīga 2%, tad no 100000 ekspozīcijām Jūs ieguvāt 2000 apmeklētājus un 2% no šiem 2000 cilvēku no Jums nopirka. Kopā tie ir 40 cilvēki, kuri Jums ienesa 2000 eiro.

Uzlabots virsraksts CTR palielina uz 3%, konversija paliek nemainīga un ir 2%. Jūs iegūstat 3000 apmeklētājus un 60 pircējus, kuri Jums ienes jau 3000 eiro.

Uzlabojot CTR uz 4%, pircēji Jums ienes jau 4000 eiro.

Tas viss pie vienādiem reklāmas izdevumiem! Ar konkrēto piemēru vēlējos parādīt, cik izdevīgas var izrādīties investīcijas kopiraitingā. Mazā starpība, no 2% uz 4% rada lielu efektu naudas plūsmā.

Reiz es palīdzēju vienam savam draugam uzlabot tekstu viņa produkta reklāmas kampaņā. Pēc tam, kad bija saskatāmi pirmie rezultāti uzlabotajai reklāmas versijai, viņš man atrakstīja e-pastu, un cita starpā arī sekojošu tekstu: „Kad es sapratu, ka reklāmā galvenais ir teksts, mani pārdošanas apjomi dubultojās!”

Jo sarežģītāks piedāvājums, jo labāk jāizskaidro.

Lai pārdotu vajadzību, nav tik daudz jānopūlas, kā lai pārdotu vēlmi. Vienkāršām lietām der vienkāršs, īss skaidrojums. Tas ir iemesls, kāpēc pārtikas veikalu bukletos ir nobildēta krējuma paciņa un piedāvājuma aprakstā parasti ir akcijas nosacījumi un cena. Neko īpaši vairāk tur nevajag.

Cita lieta, kad ir jāpiedāvā sarežģītākas lietas, Piemēram, finanšu intrumenti, apdrošināsanas polises vai preces un pakalpojumi – kuras nav pirmās nepieciešamības vajadzības. Piemēram, pārtikas piedevas, vitāmini, skaistumkopšanas produkti un pakalpojumi utt. Tur ir daudz izvērstāk jāapraksta gan pats piedāvājums, gan jāpamato, kāpēc cilvēkam tas būtu jāiegādājas. Kāds pircējam no tā labums un ko tas iegūst.

Tas arī ir kopiraitera darbs – uzrakstīt reklāmu/teksta daļu tā, lai radītu cilvēkos vēlmi nopirkt piedāvājumu. Parasti tādi izvērsti apraksti ir Landing lapā, kā bloga raksti vai maksas raksti medijos.

Reklāma ir svarīga visos laikos.

Lūdzu, iegaumējiet vienu lietu – reklāma vajadzīga visos laikos. Grūtos laikos tā var būt kā līdzeklis, lai Jūs pamana, bet labos laikos tā var būt līdzeklis cīņā ar konkurentiem.  Ja Jums iet grūti, tad ar reklāmu ir iespējams uzlabot rezultātu.

Ja Jums iet labi, tad ar pārdomātu reklāmu un mārketingu Jums ies vēl labāk.

Vai vēlaties uzlabot sava zīmola tēlu? Produkta vai pakalpojuma pārdošanas rezultātu caur pārdomātiem tekstiem? Sazinieties ar mani, lai noskaidrotu, kā es Jums varu palīdzēt. No virsrakstiem reklāmas baneros līdz reklāmas rakstiem, kurus lasītājs nemaz neuztvers kā reklāmu, un ne tikai. Mārketings teksta formā. Manis sniegtos kopiraitinga pakalpojumus un portfolio varat apskatīt mājaslapā.