"Kad reklāma neizskatās kā reklāma -

FB ieraksts kā klientu piesaistes magnēts."

________________________________________________________________________________________________

Es nebūšu banāls un nestāstīšu, kas ir FB un kāpēc uzņēmumi izmanto soctīklus. Ja Jūs nodarbojaties ar biznesu, esmu par 99% drošs, ka Jūs to jau zināt. Nē, tas nav vienkārši tāpēc, ka tā dara visi! Bet daudzi to dara ne tik labi, kā varētu.

Kāpēc tā? Var gadīties vairāki iemesli – taču viens no iemesliem ir tas, ka tie pārāk atklāti reklamē savus piedāvājumus! Kā mēs zinām, soctīklos reklāma nav vēlama parādība.  

Soctīklus cilvēki uztver kā vietni, lai sazinātos ar radiem, draugiem un apmainītos ar interesantu informāciju ar domubriedriem. Un šie arī ir atslēgas vārdi – interesanta informācija.

Lūk, pāris interesanti fakti, pirms es turpinu talāk:

  • FB var notēmēt reklāmu precīzi uz mērķauditoriju.
  • FB var komunicēt ar mērķauditoriju.

Bet tagad turpinām par FB un reklāmu teksta formā

Iepriekš minēju, ka cilvēkiem soctīklos nepatīk reklāma un tā ir taisnība. Ielieciet sevi soctīkla lietotāja vietā! Cik daudz uzmanības tieši Jūs pievēršat reklāmai FB? Padomājiet par to.

Kā minēju iepriekš, uzņēmumi nereti pārāk atklāti reklāmē piedāvājumus. Kā izskatās atklāta reklāma FB ierakstos?

Tas ir parasts reklāmas baneris, kur tiek ielikta kāda produkta bilde vai vairākas bildes un nosaukta cena. Tas būtībā viss. Nekāda papildus informācija tur nav vispār vai ir ļoti skopa. Parasti cilvēks ierauga ko tādu un tin ekrānu lejup…

Bet ir viens paņēmiens, kas var visu būtiski mainīt. Un šis ir ļoti svarīgs aspekts, ja Jūsu mērķis ir piesaistīt vairāk klientu:

Ja lasītājs ierakstu neuztver kā reklāmu, tad netiek likts mentālais bloks!

Cilvēks uz to skatās pavisam citām acīm.

Kādam tam jābūt, lai tas tā būtu, Jūs jautāsiet?

  • Tam jāraisa ziņkāri.
  • Tam jāsola sniegt interesantu informāciju – tā ir vērtība, ko iegūst lasītājs.
  • Citos gadījumos tas sniedz visu informāciju uzreiz, citos – tikai daļu no tās. Kāpēc tā, par to lasiet zemāk!

 

Instruments, ar kura palīdzību var ievērot šos 3 puntus ir FB ieraksts! Ja Jūs uzrakstīsiet kvalitatīvu, pārdomātu ierakstu, Jūs būtiski paaugstināsiet varbūtību, ka tas ne tikai tiks ievērots, bet ar to arī dalīsies lasītāji – kas būtībā ir tālāka bezmaksas reklāma!

Ziņkāre

Nekas neraisa ziņkāri labāk kā uzmanību piesaistošs virsraksts! Ja Jūs rakstīsiet  vienmuļus, neinteresantus virsrakstus, tad varbūtība, ka izlasot virsrakstu, tiks lasīts pats raksts nav pārak liela. Tāpēc padomājiet bez steigas un izveidojiet virsrakstu, kuram „nevar paiet garām”. Es iesaku domāt kreatīvi un bez steigas. Izveidojiet vairākus virsrakstu variantus testam. Testam ir nepieciešami minimums 2 varianti.

Vērtība, ko iegūst lasītājs

Ideālā gadījumā ierakstam ir jābūt tādam, lai pēc tā izlasīšanas cilvēkiem būtu vēlme ne tikai pirkt no Jums produktus vai pakalpojumus, bet arī ar izlasīto dalīties tālāk ar saviem draugiem. Ko tas nozīmē un kā to panākt? Atbilde ir – tam ir jāsniedz kāda nebūt vērtība lasītāja acīs. Tā var būt izklaide, tas var būt padoms, tas var būt stāsts – galvenais, lai lasītājam rastos sajūta, ka tas ir interesanti. Kad veidojat ierakstu, piedomājat par šo svarīgo aspektu. Ar vienu šāvienu varat nošaut 2 zaķus – papildus bonuss ir tālāka Jūsu bezmaksas reklāma!

Ierakstā var var būt kā daļēja, tā pilna informācija

FB ieraksta maksimālais garums drīkst būt 63206 rakstu zīmes. Tas nozīmē, ka tiek sniegtas plašas manevru iespējas. Ierakstu vajadzības gadījumā var veidot izvērstu. Tas nozīmē, ka atkarībā no specifikas, ieraksts var sniegt daļēju vai pilnu informāciju.

Ierakstam nav jābūt obligāti garam – atklāšu noslēpumu – patiesībā tam vairumā gadījumu jāreklamē nevis pašu produktu vai pakalpojumu, bet gan saiti uz landing lapu! Taču sākotnēji lasītājam nedrīkst veidoties priekštats, ka tas tā ir. Jo tad zudīs slēptās reklāmas efekts.

Kāpēc tas var sniegt tikai daļēju informāciju un labāk ir reklamēt saiti, nevis uzreiz produktu? Jo tam ir 2 būtiski iemesli.

  1. FB ir tikai platforma, Jūs neesat satura īpašnieks, to jebkurā brīdī var dzēst vai mainīties citi apstākļi.
  2. FB algoritms tagad ir tāds, ka dabiskā ekspozīcija sarūk. Tas nozīmē, ka to ir jāreklamē par naudu.

Satura mārketinga shēma FB burbulī

Kad ieraksts ir izveidots un publicēts, nākamais solis ir to popularizēt FB vidē. Vienkāršākais veids kā to darīt, ir ar Boost Post metodi. To Jums ieteiks pats FB, jo viņi no tā pelna naudu. Tas ir maksas pakalpojums.  Ar reklāmas palīdzību Jums ir iespējams izveidot savu mērķauditoriju pēc dažādiem parametriem – vecuma grupas, ģeogrāfiskā lokācija, intereses u.c. Tādējādi varat savam produktam piemeklēt vispiemērotāko auditoriju.

Visbeidzot...

Ja Jums nav pārliecības, ka tiksiet galā pašu spēkiem, es varu Jums piedāvāt palīdzību. Uzrakstīšu kreatīvu un pēc iespējams efektīvāku tekstu Jūsu produkta vai zīmola slēptās reklāmas formā FB ierakstam. Viss, kas Jums jādara – uzrakstiet man e –pastu un par pārējo vienosimies.