Saskaņā ar LTRK veiktu aptauju, 61% uzņēmēju norādīja, ka izjūt problēmas ar kvalificētu darbinieku atrašanu. Ko tas nozīmē? Tāda rakstura problēmas rada riskus un papildus slogu biznesam ikdienas darbā. Daļa slodzes ir jāuzņemas citiem kolēģiem. Tas rada stresu kolektīvā un mazina produktivitāti. Attiecīgi, daļa darbu var tikt nepadarīti noliktajā laikā vai vispār. Tas, savukārt, ilgtermiņā var iedragāt uzņēmuma tēlu un attīstības perspektīvas kopumā.

 

Kāds ir risinājums?

Risinājumi ir vairāki. Viens no tiem ir turpināt meklēt piemērotu kandidātu. Jo agrāk vai vēlāk, bet uzņēmēji atrod risinājumu. Otrs ir – pārpirkt darbaspēku no konkurējoša uzņēmuma. Bet tas var būt dārgi. Trešais ir pirkt ārpakalpojumus no frīlanceriem jeb pašnodarbinātām personām, kuri specializējas kādā konkrētā jomā.  

 

Optimāla resursu izmantošana

Daudzi uzņēmēji jau sen izmanto frīlansā strādājošu speciālistu pakalpojumus. Piemēram, grāmatveži, fotogrāfi, dizaineri un IT pakalpojumu sniedzēji ir daži no tiem.

 

Tas palīdz optimizēt biznesa procesus un taupīgi rīkoties ar naudu

Ne vienmēr uzņēmumam ir nepieciešams grāmatvedis uz pilnu slodzi. Pieaugošo darbaspēka izmaksu dēļ arvien mazāk uzņēmēju var atļauties maksāt par to, ka cilvēks atsēž stundas. Arī darba vietas aprīkošana var izmaksāt dārgi. Iedomājieties, cik izmaksātu fotostudijas aprīkošana…

Izmantojot ārpakalpojumus, uzņēmējs maksā tikai par to, ko vēlas nopirkt.

 

Arvien vairak uzņēmēju strādā online vidē

Online vidē informācijas aprite notiek daudz lielākā apjomā un daudz atrāk nekā ārpus tās. Tas nozīmē, ka strauji aug vajadzība arī pēc satura. Tai skaitā pēc satura teksta formātā. Jo saturs online vidē ir kā degviela raķetei. Tie ir bloga raksti, uzņēmuma paziņojumi, teksti landing lapām, teksti e-pastiem, preču un pakalpojumu apraksti u.c.

 

Kāpēc pirkt kopiraitera pakalpojumus?

Kvalitatīva rakstīšana un satura veidošana ir laikietilpīgs process, kas prasa arī specifiskas iemaņas. Tādas kā iztēle, radošums, plašs redzesloks, spēja atrast nepieciešamo informāciju. Un prasme to visu uzrakstīt.

Jums vajadzētu apsvērt sadarbību ar frīlansā strādājošu kopiraiteri, ja:

  • Jūs nevarat atrast darbinieku, kurš spētu uzrakstīt saturu tādā līmenī un/vai apjomā, kādā tas ir nepieciešams
  • Jūs vēlaties atslogot sevi vai kādu no darbiniekiem, lai fokusētos uz citām, aktuālām lietām
  • Jums nav laika rakstīšanai
  • Jums ir ierobežots budžets

 

Vēl viens aspekts, kuru ir vērts ņemt vērā – svaigs skatījums no malas. Daudzi kļūdaini domā, ka viņu uzņēmuma stāstu un vēstījumu spēj nodot tālāk tikai cilvēks no komandas, taču tas nav tā.

Iespējams, ka jūsu komandā ir vajadzīgas jaunas idejas saturam, par kurām jūs pat neesat spējuši iedomāties. Cilvēks no malas var ne tikai atvieglot procesus, bet arī ienest jaunu perspektīvu. Tā ir vēl viena pievienotā vērtība jūsu biznesam, ja izvēlaties strādāt ar frīlanceri.

Es pastāvīgi paplašinu zināšanas un slīpēju rakstītprasmi, tādā veidā varu palīdzēt augt jūsu biznesam efektīvāk.

Comments are closed.