Kad es veidoju kādu rakstu, mans mērķis ir to uzrakstīt pēc iespējas labāku un kvalitatīvāku. Es vienmēr veltu daudz laika konkrētās tēmas izpētei. Un daru to tik daudz, cik ir nepieciešams. Reizēm stundu, reizēm trīs stundas. Kāpēc tā? Jo es zinu, ka pamatīga tēmas izpēte ir kvalitatīva raksta stūrakmens un panākumu atslēga.  Lūk, kāpēc tā.

 

Faktos balstīti apgalvojumi

Man patīk pamatot savus argumentus ar faktiem. Atceros, pirms kādiem gadiem daudzi raksti portālos sākās ar teikumu:  „Britu zinātnieki pētījumos atklāja…”. Kas tie par zinātniekiem, ko viņi ēd,  kur un kā tika veikti pētījumi? Tas bija mazsvarīgi. Jo visticamāk, ka tie britu zinātnieki bija tikai raksta autora fantāzijas auglis.

Kad es apgalvoju ko tādu, par ko raksta lasītājiem varētu būtu šaubas, es ielieku avota atsauci, paraksti linku. Tas ne tikai noņem šaubu ēnu, bet sniedz papildus vērtību lasītājam, jo dod tam iespēju paplašināt redzesloku pašiem.

 

Viedokļu daudzveidība

Gandrīz vienmēr es atrodu vairākus avotus un cenšos apstrādāt labākās idejas no katra. Jo vairāki viedokļi kopainu veido interesantāku un nereti atklājas līdz šim nezināmi fakti. Jāpiezīmē, ka retos gadījumos man ir sanācis uzdurties pretrunīgiem apgalvojumiem. Tādā gadījumā es veltu laiku padziļinātai izpētei, lai saprastu, kurš no viedokļiem precīzāk atspoguļo faktu. Tādā veidā es radu pievienoto vērtību, jo varu pasniegt kvalitatīvāku un interesantāku vielu lasītājiem.

 

Ticamības pakāpe

Labi izpētīta tēma un atbilstoši faktiem un viedokļiem veidots raksts ar citātiem vai saitēm uz avotiem neapstrīdami rada daudz augstāku ticamības pakāpi lasītāju acīs. Pie tam, ne tikai konkrētā raksta kontekstā. Tas ir veids, kā uzņēmumi var veidot tēlu ilgtermiņā.

Atceramies, ka cilvēki pērk(idejas, pakalpojumus vai preces) labāk no tiem, kuriem tie uzticas.

 

Es protu atrast informāciju

Daudzi cilvēki maldās, jo domā, ka visu var atrast Google meklētājā. Lai arī lielāko daļu informācijas tik tiešām var atrast caur to, ir svarīgi zināt, kādus tieši meklētājvārdus un frāzes ierakstīt meklētājā. Tādas zināšanas nāk ar laiku. Un atkarībā no tām var izdoties raksta kvalitāte un ticamība.

 Valodu zināšanas arī nāk tikai par labu. Es varu meklēt un salīdzināt informāciju vairākās valodās.

 

 

Tēmas izpēte palīdz tad, ja neesi nozares eksperts

Ir tēmas, par kurām rakstīt es neuzņemos. Tās ir tādas, kur ir nepieciešamas ļoti specifiskas zināšanas. Taču lielākajā daļā gadījumu, es varu rakstīt par tēmu pat tad, ja neesmu konkr ētās nozares eksperts. Tas ir pateicoties tam, ka tēmas izpēte ļauj atrast nepieciešamo informācijas daudzumu tādā apjomā, lai par to varētu uzrakstīt plašām masām saprotamā valodā.

Comments are closed.