Pirms apmēram 1000 gadiem Japānā radās kakigori – saldējuma deserts, kuru tolaik atļauties varēja tikai aristokrāti. Tas bija dārgs prieks. Un tas bija ļoti ekskluzīvi. Jo lai pagatavotu saldējumu, tajos laikos vajadzēja ieguldīt milzu darbu.

Ziemas mēnešos no kalniem uz pilsētu tika atgādāti ledus bloki, kurus japāņi bija iemācījušies uzglabāt ilgstoši. Īpaši sagatavotās telpās pagrabos tie nekusa mēnešiem ilgi. Tādējādi arī vasaras mēnešos japāņu elite varēja baudīt šo izsmalcināto desertu.

Lai pagatavotu saldējumu, ar speciāliem rokas instrumentiem šo ledus bloku virsmu skrāpēja tā, lai rastos smalkas ledus skaidas. Tad tās salika traukā un saldināja ar medu un saspiestām plūmēm.

 

Tagad metode pieejama ikvienam mājas apstākļos

Man ir lieliskas ziņas visiem tiem, kuriem garšo saldējums, sorberts un saldējuma kokteiļi. Ja esi viens no mums – tad šis ir tieši Tev! Tagad mums ir iespēja kļūt par pilnvērtīgiem saldējuma meistariem pašu mājās un atklāt vēl nebijušus horizontus visdažādāko auksto un atsvaidzonošo  garšu pasaulē. To novērtēsim ne tikai paši, bet arī mūsu mīļākie un tuvākie. Un, protams, arī draugi.

Jo tirgū ir parādījies Ninja CREAMi – saldējuma aparāts, kas darbojas pēc līdzīga principa kā šī senā japāņu metode. Tikai ar daudz plašākām iespējām.

 

Tā nav tradicionāla saldējuma mašīna

Metode, pēc kuras tiek gatavots saldējums ar Ninja CREAMi ir līdzīga tai, ko izmantoja senie japāņi. Būtībā tas ir blenderis, kas ēvelē ledu – jaudīgi, ātri un parocīgi. Kompānija Ninja Kitchen ir radījusi īpašu blenderi, kas ir domāts sasalušu produktu apstrādei, ar mērķi tos padarīt par viendabīgu, krēmīgu masu.

Aparāts ir nedaudz līdzīgs kafijas mašīnai. Tas sastāv no stacionāras daļas ar motoru un programmu izvēlnes bloku, drošības konteinera un sasaldējamo trauku daļas.

Tam ir paredzēti speciāli trauki mūsu izvēlētā saldējuma vai sorbeta masai priekš sasaldēšanas. Sagatavojam masu, ieliejam traukā līdz maksimālajai atzīmei. Tad liekam trauku saldētavā uz 24 stundām.

Pēc pilnīgas sasalšanas tam uzliekam speciālu vāku ar asmeni. Tas tiek ievietots vēl vienā konteinerā, kas savukārt tiek pievienots stacionārajam aparātam un nofiksēts.

Izvēlamies vienu no programmām un spiežam pogu. Pēc pāris minūtēm mums ir gatavs saldējums. Ledus kristāli ir sasmalcināti viendabīgā masā. Sorberta gadījumā pēc viena cikla tas šķiet ne tik krēmīgs kā vēlētos. Aparātā ir respin poga – tā  ir iespēja to blenderēt vēlreiz. Pēc otrās reizes masa ir krēmīga, zīdaina un gatava perfektam baudas mirklim.  

 

Jums nebūs jādomā kā gatavot

Komplektā iekļautā recepšu grāmata jums būs lielisks palīgs, kas atvieglos darbu ar šo mašīnu un palīdzēs pie tās pierast sākotnēji. Taču laika gaitā varēs improvizēt un pārsteigt sevi un tuvākos ar jaunatklātām receptēm, jo iespēju kutināt garšas kārpiņas, ko sniedz šī metode, ir tiešām ļoti daudz.

 

P.S.  Šis raksts ir daļa no mana portfolio. Materiāls varētu tikt izmantots kā produkta reklāmraksts, bloga raksts vai pat preces apraksts, kuru nepieciešāmības gadījumā varētu papildināt ar tehniskajiem parametriem un bildēm.

Raksta sākumā izmantoju stāsta jeb storytelling metodi, lai uzreiz piesaistītu lasītāja uzmanību, radītu ziņkāri un vienlaikus raisītu fantāziju.

Comments are closed.