Jums ir tikai 7 sekundes , lai piesaistītu un noturētu jūsu mājaslapas apmeklētāja uzmanību. Pēc tam notiek divas lietas – lapa tiek aizvērta, vai arī interesents tur uzkavējas ilgāk. Protams, katram mājaslapas īpašniekam gribētos, lai viesis tur uzturas pēc iespējas ilgāk, jo pretējā gadījumā paaugstinās t.s. Bounce rate – un jo augstāks tas ir, jo slikāt priekš SEO.

 

Lai panāktu, ka cilvēkiem ir vēlme ilgāk uzturēties jūsu lapā, tai ir jābūt izveidotai kvalitatīvi. Visos aspektos. Arī teksta saturam jābūt atbilstošas kvalitātes.

 

Es nerakstīšu par to, kādam ir jābūt dizainam, jo neesmu dizainers, bet par teksta saturu man ir dažas pārdomas un vēstījumi.

 

Kad es apmeklēju dažādas mājaslapas, ir lietas, kuras man uzreiz krīt acīs. Un ticiem man, tas iekrīt acīs daudziem. Lūk, dažas no lietām, kuras atbaida potenciālos klientus:

 

Daudz gramatikas kļūdu. Tas fakts uzreiz krīt acīs kādam, kuram rakstītprasme ir vismaz vidējā līmenī. Tas liecina par neprofesionālu attieksmi. Ja jau pret savu mājaslapu ir tāda attieksme – kāda tā būs pret klientu?

 

Neticami solījumi. Ja kaut kas šķiet pārāk labs, lai būtu taisnība, tad visticamāk tā arī ir. Es saprotu vēlmi iegūt vairāk klientu, apsteigt konkurentus un nopelnīt vairāk naudas. Bet nereālistiski solījumi liecina tikai par izmisumu vai klaju nekompetenci. Beigu galā – darbi runā skaļāk par vārdiem.

 

Ja mājaslapa ir vairākās valodās un redzot tulkojumu, kas varētu būt tulkots ar google palīdzību, es eju no turienes prom. Netērēšu savu naudu tādā interneta veikalā. Un to darīs gandrīz visi pārējie cilvēki. Investējiet naudu kvalitatīvā tulkošanas pakalpojumā. Tas atmaksāsies.

 

Pārāk agresīva pārdošana manā skatījumā neliecina par profesionālu pieeju pārdošanā. Teksti ar vēstījumu „Neesi lūzers, pērc tūlīt” nevis piesaista pircējus, bet gan tos atgrūž.

 

Viss par un ap mums. Ticiet vai nē, bet cilvēkiem neintersē par jums. Viņiem interesē, kā jūs viņiem varat palīdzēt un padarīt viņu dzīvi labāku. Tamdēļ „Mēs, mēs, mēs” nav labas prakses sastāvdaļa.

 

Kādi ir kvalitatīvi veidotas mājaslapas teksta vēstījumi?

 

Angļu valodā ir teiciens „Less is more”, kas tulkojumā nozīmē „Mazāk ir vairāk”, bet idejiski ir – jo mazāk, jo labāk. Pētījumā, kuru veica firma Media Insight Project tika noskaidrots, ka tikai 41% cilvēku lasa ziņas vairāk par virsrakstiem. Tas nozīmē, ka vēstījumiem mājaslapā jābūt kodolīgiem un saprotamiem pat, ja cilvēks tai pāriet pāri skenējot ar aci. Māksla ir radīt īsu, viegli saprotamu tekstu, kas pasaka daudz.

 

Runājiet ar klientu tam saprotamā valodā! Tas nozīmē, ka tonim un stilam ir jābūt atbilstošam pircēja personai. Piemēram, ja pārdodat bērnu rotaļlietas, tad tonim attiecīgi būtu jābūt jautram un spēlējošam. Taču ja šāds stils būs zobārstniecības pakalpojumu sniedzēju mājaslapā, tad tas izskatīsies dīvaini.

 

Ieguvumi, nevis raksturīpašības. Piemēram, manu pakalpojumu raksturīpašibas ir teksti, kuri uzrunā, laika gaitā pārbaudītas metodes, psiholiģiskie trigeri utt. Bet ieguvumi maniem klientiem ir – labāks tēls, uzticamība, skaidrāki vēstījumi, iespēja piesaistīt vairāk klientus un nopelnīt vairāk naudas vai ietaupīt laiku, cenšoties rakstīt tekstus pašiem.

 

Atceramies, ka mājaslapa ir mūsu tirdzniecības pārstāvis, kas strādā uz mums 24/7 režīmā. Tāpēc tās teksta saturam ir jāpievērš vismaz tikpat liela nozīme kā grafiskajam dizainam.

Comments are closed.